Papildomos funkcijos

Naudodami viršutinės meniu juostos „Padidinamojo stiklo“ mygtuką, galite apsibrėžti ir pasididinti pasirinktą žemėlapio fragmentą.

Naudodami viršutinės meniu juostos „Fotoaparato“ mygtuką, galite padaryti pasirinktos žemėlapio dalies „nuotrauką“, išsaugoti ją, o tada panaudoti kitose programose (pavyzdžiui, įklijuoti į Word failą arba Power Point prezentaciją).

Naudodami matavimo (Tools → Measure) įrankius ir spragtelėję mygtuką

pamatysite tris papildomus įrankius, skirtus atstumui, perimetrui ir plotui matuoti

Čia taip pat galite pasirinkti linijų ir rodyklių tipus.
Atliktus matavimus galite eksportuoti CSV formatu į Excel failą.
Dėmesio: šis įrankis veikia tik politiniuose ir gamtiniuose žemėlapiuose.

Politiniuose žemėlapiuose visos sostinės turi nuorodą į Google maps. Spragtelėjus sostinės ženkliuką, interneto naršyklėje atsidaro nuoroda į pasirinktą sostinę.

Naudodami komentavimo (Tools → Comment) įrankius

galite pasirinkti norimos spalvos ir storio pieštuką piešti ant žemėlapių, trintuką piešiniams panaikinti, pasižymėti stačiakampį, kuriame galite įrašyti savo tekstą, pasirinkti teksto šriftą ir dydį.

Baigus darbą su skaitmeniniu žemėlapiu, visi papildomi komentarai ar užrašai dingsta. Norėdami juos išsisaugoti:

  • pasirinkite komentarų įrankį (Tools → Comment);
  • dešiniajame ekrano krašte atsiradusioje komentarų kolonėlėje
    spragtelėkite mygtuką ••• (Options)
    ;
  • atsivėrusiame išskleidžiamame meniu pasirinkite Export All To Data File… ir visi ant žemėlapio buvę komentarai bus įrašyti į .fdf failą bei išsaugoti Jūsų pasirinktame kataloge pasirinktu vardu.

Tame pačiame meniu pasirinkę komandą Import Data File…, norimus komentarus bet kada galėsite įkelti atgal į tą patį žemėlapį. Tik būtina, kad jie būtų išsaugoti kataloge, pasiekiamame iš kompiuterio, kuriuo dirbama.

Iškilus sunkumams rašykite adresu pagalba@tev.lt. Jei įmanoma, prie laiško prisekite problemų sukėlusio ekrano vaizdą (Print Screen).